Nápověda

Volitelný blok

Volitelné bloky slouží k rychlému vytvoření struktur potřebných pro hodiny, ve kterých se setkávají studenti z různých tříd, například volitelných nebo nepovinných seminářů. Po zadání kombinace tříd a předmětů se automaticky vytvoří příslušná struktura tak, aby v jednu dobu mohly být vyučovány zadané předměty skupinám studentů seskládaných ze zadaných tříd.

Vytváření

Příklad: Chceme pro 8. ročník vytvořit volitelný seminář, kde si studenti můžou zvolit Deskriptivní geometrii [DG], Ekonomii [Ek] a Anglickou konverzaci [AK]. O AK má zájem tolik studentů, že je potřeba ji vypsat dvakrát, tj. budou současně probíhat dvě hodiny AK.

Ve Skolarisu tento scénář modelujeme volitelným blokem. Při jeho vytváření zadáme všechny třídy z osmého ročníku (tedy např. 8.A a 8.B) a všechny požadované předměty včetně opakování, tedy 1xDG, 1xEk a 2xAK. Po uložení bude zobrazena struktura dělení, skupin a kurzů, kterou Skolaris vytvořil, a stačí pro všechny čtyři možnosti (pro AK budou dva samostatné kurzy) už jen vytvořit příslušné hodiny.

Během tvorby máte rovněž možnost zadat kódy studijních skupin a ovlivnit názvy dělení a skupin, které budou vytvořeny jako součást volitelného bloku.

Záložky

Složení

Volitelný blok je tvořen kurzy, studijní skupinami, děleními a skupinami, které jsou zde zobrazeny.

Strukturu volitelného bloku nelze po vytvoření měnit. Objekt je možné vyjmout z bloku nebo přiřadit k jinému bloku ve vlastnostech každého z objektů, ale taková manipulace je poněkud těžkopádná a nedoporučujeme ji. S volitelným blokem pracujte jako s celkem.

Smazáním volitelného bloku se smažou všechny obsažené objekty. Deaktivace bloku deaktivuje všechny obsažené objekty.

Hodiny

Seznam hodin pro kurzy bloku. Zde můžete vytvářet nové hodiny.